Huom! Oamkin blogi poistuu käytöstä
Osana verkkoympäristön uudistustyötä blogisivusto poistuu käytöstä 30.6.2024. Blogien kirjoittajat vastaavat omien tekstien talteenottamisesta ja arkistoimisesta. Ajankohtaisten blogien julkaisemista kannattaa tarjota Oamk Journalille. Blogi on saatavilla lukutilassa sisäverkosta 31.12.2024 saakka.

Alumnien vuosijuhlan tunnelmia ja vuosikokouksen satoa lyhyesti

Alumnivuosi 2012 alkaa olla lopuillaan ja on aika palata vielä hetkeksi loppuvuoden tapahtumiin ja tunnelmiin…

 

Vuosijuhla 17.11.2012

Tänä vuonna syksyn suurin alumnitapahtuma oli vuosijuhla, paikkana Reykjavik-saunatila Oulun keskustassa. Ilta aloitettiin tutustumishetkellä Zumbaan ZumbaOulun vauhdikkaalla avustuksella. Ja täytyy sanoa, että siinä touhussa kukaan ei jäänyt kylmäksi!

 

 

Illan ohjelmassa oli myös verkostoitumista, hyvää ruokaa sekä yhdistyksen tulevien tapahtumien suunnittelua. Alumnien toiveissa oli muun muassa jousiammuntaa sekä muita liikunnallisia lajeja, stand up -iltoja sekä asiantuntijaluentoja… Kaikki toiveet on kuultu, joten saas nähdä, mitä ensi vuosi tuokaan tullessaan!

Illan tähtiartistina oli alumni, The Voice of Finland -ohjelmassakin mainetta niittänyt Tanja Vähäsarja yhtyeineen. Tanja sai alumnien tanssijalat vipattamaan oikein kunnolla eikä encore-pyynnöistä meinannut tulla loppua lainkaan. 🙂 Loppuilta kuluikin nopsaan kuulumisia vaihtaessa ja saunoessa, kunnes keskiyön koittaessa suuntana oli kaupungin yöelämä…

Vuosikokous 28.11.2012

Yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous järjestettiin Pelixirissä, Alppilan keilahallissa. Ensin kokoustettiin, sitten ilta jatkui keilauksen merkeissä. Kuvia illasta löytyy alumnien Facebook-sivuilta (laita hakuun ”Oamk alumnit”). Kokouksessa käytiin läpi niin kuluneen vuoden toimintakatsaus kuin tulevan vuoden toimintasuunnitelmakin.

Kokouksessa myös valittiin vuoden 2013 hallitus. Uutena hallituksen puheenjohtajana aloittaa Juha Ahola. Hallituksen jäseniksi valittiin Jari-Pekka Kanniainen, Anne-Mari Kemppainen, Hanna Junkkari, Jonna Herva, Timo Pieti, Pekka Pohjanheimo, Sami Niemelä, Sanna Savolainen, Niina Lundbom sekä Juha Hyvärinen. Uusi hallitus kokoontuu ensimmäistä kertaa tammikuussa. Ilmoittelua kannattaa seurata nettisivujen ajankohtaista -osiossa, Facebookissa ja alumni-intra Aimossa, sillä mukaan ovat tervetulleita kaikki toiminnasta kiinnostuneet!

Ensi vuonna siis uusi hallitus & uudet kujeet. Siihen saakka kuitenkin jokaiselle rauhallista joulun aikaa & menestyksekästä uutta vuotta 2013!

toivoo Sanna Savolainen

puheenjohtaja vm. 2011-2012

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *